«nov 2017»
MOTUWETHFRSASU
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
«dec 2017»
MOTUWETHFRSASU
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
«jan 2018»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
«feb 2018»
MOTUWETHFRSASU
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011
«mar 2018»
MOTUWETHFRSASU
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
«apr 2018»
MOTUWETHFRSASU
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
«may 2018»
MOTUWETHFRSASU
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
«jun 2018»
MOTUWETHFRSASU
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
«jul 2018»
MOTUWETHFRSASU
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
«aug 2018»
MOTUWETHFRSASU
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
«sep 2018»
MOTUWETHFRSASU
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
«oct 2018»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
AlbaniaAndorraArmeniaAustriaAzerbaijanBelgiumBosnia HerzegovinaBelarusBulgariaCroatiaCyprusCzech RepublicDenmarkSpainEstoniaFaroe IslandsFinlandFranceGreat BritainGeorgiaGermanyGreeceHungaryIrelandIcelandIsraelItalyKosovoLatviaLiechtensteinLithuaniaLuxembourgMoldovaFYR MacedoniaMaltaMontenegroMonacoNetherlandsNorwayPolandPortugalRomaniaRussiaSloveniaSerbiaSwitzerlandSlovakiaSwedenTurkeyUkraine
 
EnglandScotland
Other EHF Sites 
2017/18 Men's Challenge Cup
«Go back Competition Pages ▼
»News »Scorers »Clubs
»Round 2»Round 3»Last 16   Quarter Final   Semi Finals   Finals
TOP 50 SCORERS
1. Kratovic Senjin (BIH) 38     Red Boys Differdange (LUX)
7. Otrezov Anton (RUS) 32     Dynamo-Victor (RUS)
13. Palaskas Apostolos (GRE) 27     A.C. PAOK (GRE)
19. Temelkov Vladimir (MKD) 26     Handball Kaerjeng (LUX)
25. Zivkovic Danilo (SRB) 25     ORK Samot 65 (SRB)
31. Scheid Daniel (LUX) 21     Red Boys Differdange (LUX)
Untu Dinu (MDA) 21     PGU-Kartina TV Tiraspol (MDA)
43. Hamzic Arnad (BIH) 20     RK Konjuh Zivinice (BIH)
49. Yakubov Dzhoshkun (BUL) 19     HC Dobrudja (BUL)
55. Bernatavicius Tomas (LTU) 18     VHC Sviesa Vilnius (LTU)
Grigas Ignas (LTU) 18     Kauno Azuolas-KTU Kaunas (LTU)
Husic Mihret (BIH) 18     RK Konjuh Zivinice (BIH)
Osmanhodzic Almir (BIH) 18     HC Vogosca Poljine Hills (BIH)
Pinto Joao (POR) 18     AM Madeira Andebol SAD (POR)
85. Chudoba Radim (CZE) 17     MSK Povazska Bystrica (SVK)
Nikolaidis Christos (GRE) 17     A.E.K. Athens (GRE)
Radosavljevic Nemanja (SRB) 17     ORK Samot 65 (SRB)
Terziqi Deniz (KOS) 17     KH Trepca (KOS)
109. Drevinskas Vaidas (LTU) 16     "Granitas-Karys" Kaunas (LTU)
Kharitonov Ivan (RUS) 16     Dynamo-Victor (RUS)
Nekrasov Ivan (RUS) 16     Dynamo-Victor (RUS)
Udovychenko Oleksandr (UKR) 16     PGU-Kartina TV Tiraspol (MDA)
133. Georgiadis Dionysios (GRE) 15     A.E.K. Athens (GRE)
Lunde Tore Andre (NOR) 15     FyllingenBergen (NOR)
Malishenka Matvey (BLR) 15     HC Gomel (BLR)
Molitor Mikel (LUX) 15     Handball Kaerjeng (LUX)
Ojleski Goce (MKD) 15     HC Eurofarm Rabotnik (MKD)
Serhel Bahdan (BLR) 15     HC Gomel (BLR)
Sveinsson Sigurbergur (ISL) 15     IBV Vestmannaeyjar (ISL)
Tuzolana Audray (FRA) 15     Handball Kaerjeng (LUX)
Vistorop Filip (CRO) 15     HMRK "Zrinjski" Mostar (BIH)
187. Arampatzis Evaggelos (GRE) 14     A.C. PAOK (GRE)
Boskovic Mladen (BIH) 14     HMRK "Zrinjski" Mostar (BIH)
Kadic Davor (BIH) 14     RK Konjuh Zivinice (BIH)
Katz Yuval (ISR) 14     SGS Ramhat Hashron HC (ISR)
Knez Marin (CRO) 14     Red Boys Differdange (LUX)
Meis Tom (LUX) 14     Handball Kaerjeng (LUX)
Svistunov Dmitry (RUS) 14     SKIF Krasnodar (RUS)
Thalmaier Roland (ROU) 14     AHC Potaissa Turda (ROU)
Tsillis Aggelos (GRE) 14     A.C. PAOK (GRE)
Volkov Anton (RUS) 14     Dynamo-Victor (RUS)
247. Chouiref Marouan (TUN) 13     G√∂ztepe SK (TUR)
Falach Nissim (ISR) 13     Holon Handball club (ISR)
Geko Alen (BIH) 13     HC Vogosca Poljine Hills (BIH)
Sofokleous Charalambos (CYP) 13     Proodeftikos Paphos (CYP)
Tsatso Christo (GRE) 13     HC Berchem (LUX)
277. Cherkashchenko Bogdan (UKR) 12     HC ZNTU-ZAB Zaporozhye (UKR)
Delic Vedran (BIH) 12     HMRK "Zrinjski" Mostar (BIH)
Faber Joe (LUX) 12     Red Boys Differdange (LUX)
Glisic Aleksandar (SRB) 12     ORK Samot 65 (SRB)
click on the buttons for more information, click on the players and the club names to go to the their pages
CONTACT FORM
x