«oct 2018»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
«nov 2018»
MOTUWETHFRSASU
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
«dec 2018»
MOTUWETHFRSASU
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
«jan 2019»
MOTUWETHFRSASU
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
«feb 2019»
MOTUWETHFRSASU
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
«mar 2019»
MOTUWETHFRSASU
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
«apr 2019»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
6789101112
«may 2019»
MOTUWETHFRSASU
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
«jun 2019»
MOTUWETHFRSASU
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
«jul 2019»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
«aug 2019»
MOTUWETHFRSASU
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
«sep 2019»
MOTUWETHFRSASU
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
AlbaniaAndorraArmeniaAustriaAzerbaijanBelgiumBosnia HerzegovinaBelarusBulgariaCroatiaCyprusCzech RepublicDenmarkSpainEstoniaFaroe IslandsFinlandFranceGreat BritainGeorgiaGermanyGreeceHungaryIrelandIcelandIsraelItalyKosovoLatviaLiechtensteinLithuaniaLuxembourgMoldovaFYR MacedoniaMaltaMontenegroMonacoNetherlandsNorwayPolandPortugalRomaniaRussiaSloveniaSerbiaSwitzerlandSlovakiaSwedenTurkeyUkraine
 
EnglandScotland
Other EHF Sites 
2006/07 Men's Challenge Cup
«Go back Competition Pages ▼
TOP 50 SCORERS
1. Lislerud Hansen Jan Richard (NOR) 67     Drammen HK (NOR)
2. Djerzic Ajdin (BIH) 66     RK Konjuh Namjestaj Zivinice (BIH)
3. Butulija Bojan (SRB) 64     C.S. UCM Resita (ROU)
Sizykh Evgeny (RUS) 64     Locomotiv-Polyot Cheljabinsk (RUS)
5. Kubisztal Michal (POL) 62     MKS Zaglebie Lubin (POL)
6. Hagen Frode (NOR) 57     Drammen HK (NOR)
7. Begic Hariz (BIH) 56     RK Konjuh Namjestaj Zivinice (BIH)
Kadic Davor (BIH) 56     RK Konjuh Namjestaj Zivinice (BIH)
9. Irimescu Gheorghe Alexandru (ROU) 55     C.S. UCM Resita (ROU)
10. Gubanov Maxim (RUS) 53     Locomotiv-Polyot Cheljabinsk (RUS)
11. Tucanu Adrian (ROU) 48     C.S. UCM Resita (ROU)
12. Järve Kristo (EST) 47     Riihimäen Cocks (FIN)
13. Prolomov Mikhail (RUS) 43     Locomotiv-Polyot Cheljabinsk (RUS)
Solberg Glen (NOR) 43     Drammen HK (NOR)
15. Obrusiewicz Piotr (POL) 40     MKS Zaglebie Lubin (POL)
16. Koryakin Dmitry (RUS) 39     Locomotiv-Polyot Cheljabinsk (RUS)
17. Obranovic Velibor (MNE) 38     Muski RK Berane (MNE)
18. Kozlowski Tomasz (POL) 37     MKS Zaglebie Lubin (POL)
Pasic Dusan (SRB) 37     C.S. UCM Resita (ROU)
20. Ghinda Denis (MDA) 36     INFIS-Ols, Chisinau (MDA)
21. Markovic Igor (MNE) 34     HC Lovcen, Cetinje (MNE)
Trofimov Denys (UKR) 34     TIME Burevestnik, Luhansk (UKR)
Trotsenko Sergiy (UKR) 34     TIME Burevestnik, Luhansk (UKR)
24. Markelov Sergey (RUS) 33     Kaustik Volgograd (RUS)
Tamminen Teemu (FIN) 33     Riihimäen Cocks (FIN)
26. Spanne Christian Lillenes (NOR) 32     Drammen HK (NOR)
27. Hykkerud Joakim Andre (NOR) 31     Drammen HK (NOR)
Mountzoyridis Nikolaos (GRE) 31     A.S.E. Doukas School (GRE)
Rohozneanu Dan Mihai (ROU) 31     C.S. UCM Resita (ROU)
30. Atman Pavel (RUS) 30     Kaustik Volgograd (RUS)
Krivchikov Igor (UKR) 30     TIME Burevestnik, Luhansk (UKR)
32. Polyakov Alexander (RUS) 29     Locomotiv-Polyot Cheljabinsk (RUS)
Tsakiris Dimitrios (GRE) 29     G.A.C. Kilkis (GRE)
34. Berezanskyy Oleksandr (UKR) 28     HC "Bydivelnik" Brovary (UKR)
Weber Robert (AUT) 28     HC Superfund Hard (AUT)
36. Jasinski Lukasz (POL) 27     MKS Zaglebie Lubin (POL)
Tkhorevskyy Kostyantyn (UKR) 27     HC "Bydivelnik" Brovary (UKR)
Usachev Alexey (RUS) 27     Locomotiv-Polyot Cheljabinsk (RUS)
39. Andersen Marius Hovde (NOR) 26     Drammen HK (NOR)
Friede Bernd (AUT) 26     HC Superfund Hard (AUT)
Golubkov Raul (EST) 26     HC Tallas Tallinn (EST)
Niedospial Adrian (POL) 26     MKS Zaglebie Lubin (POL)
Rudovic Novica (MNE) 26     RK Osijek Elektromodul (CRO)
44. Kulinchenko Stanislav (RUS) 25     HC Superfund Hard (AUT)
Mitevski Vasil (MKD) 25     RK Pelister Bitola (MKD)
Strbac Nikola (SRB) 25     RK Konjuh Namjestaj Zivinice (BIH)
Warvne Tobias (SWE) 25     LIF Lindesberg (SWE)
48. Arenvang Herman (SWE) 24     LIF Lindesberg (SWE)
Engeler Martin (SUI) 24     TSV St. Otmar St. Gallen (SUI)
Novokmet Dusan (MKD) 24     RK Borac Banja Luka (BIH)
click on the buttons for more information, click on the players and the club names to go to the their pages
CONTACT FORM