«apr 2020»
MOTUWETHFRSASU
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
«may 2020»
MOTUWETHFRSASU
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
«jun 2020»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
6789101112
«jul 2020»
MOTUWETHFRSASU
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
«aug 2020»
MOTUWETHFRSASU
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
«sep 2020»
MOTUWETHFRSASU
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
«oct 2020»
MOTUWETHFRSASU
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
«nov 2020»
MOTUWETHFRSASU
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
«dec 2020»
MOTUWETHFRSASU
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
«jan 2021»
MOTUWETHFRSASU
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
«feb 2021»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
1234567
891011121314
«mar 2021»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
AlbaniaAndorraArmeniaAustriaAzerbaijanBelgiumBosnia HerzegovinaBelarusBulgariaCroatiaCyprusCzech RepublicDenmarkSpainEstoniaFaroe IslandsFinlandFranceGreat BritainGeorgiaGermanyGreeceHungaryIrelandIcelandIsraelItalyKosovoLatviaLiechtensteinLithuaniaLuxembourgMoldovaNorth MacedoniaMaltaMontenegroMonacoNetherlandsNorwayPolandPortugalRomaniaRussiaSloveniaSerbiaSwitzerlandSlovakiaSwedenTurkeyUkraine
 
EnglandScotland
Other EHF Sites 
2019/20 Men's Challenge Cup
«Go back Competition Pages ▼
TOP 50 SCORERS
1. Batinovic Damir (CRO) 34     Red Boys Differdange (LUX)
2. Pavlovic Milan (SRB) 30     AS SGS Ramhat Hashron (ISR)
3. Klima Matej (CZE) 28     HC Dukla Praha (CZE)
Monczka Marek (CZE) 28     HCB Karvina (CZE)
Simsar Yakup Yasar (TUR) 28     Beykoz BLD SK (TUR)
6. Magnússon Magnús Óli (ISL) 25     Valur (ISL)
Ramba Ionut Emanuel (ROU) 25     CSM Bucuresti (ROU)
8. Gerlich Matthias (GER) 23     BSV Bern (SUI)
9. Jankauskas Karolis (LTU) 22     Kauno Azuolas-KTU Kaunas (LTU)
10. Szoke Marius Alin (ROU) 21     AHC Potaissa Turda (ROU)
11. Arampatzis Evangelos (GRE) 20     A.E.K. Athens HC (GRE)
Helander Benjamin (FIN) 20     Alingsas HK (SWE)
Runarsson Anton (ISL) 20     Valur (ISL)
14. Cordt-Hansen Hans-Fredrik (NOR) 19     Halden Topphandball (NOR)
Georgievski Goce (MKD) 19     CSM Bucuresti (ROU)
Otrezov Anton (RUS) 19     HC Victor (RUS)
Rotaru Adrian Vladut (ROU) 19     CSM Bucuresti (ROU)
18. Djekic Djordje (SRB) 18     AS SGS Ramhat Hashron (ISR)
Ghita Radu Cristian (ROU) 18     AHC Potaissa Turda (ROU)
Horgen Aksel (NOR) 18     Drammen HK (NOR)
Nilsen-Nygaard William (NOR) 18     Halden Topphandball (NOR)
Santos Daniel (POR) 18     AM Madeira Andebol SAD (POR)
23. Boudjenah Oussem (ALG) 17     Beykoz BLD SK (TUR)
Erdogan Ozan (TUR) 17     Beykoz BLD SK (TUR)
Lang Andreas (SWE) 17     Alingsas HK (SWE)
Molgaard Lilholt Rasmus (DEN) 17     Halden Topphandball (NOR)
Mylonas Christodoulos (GRE) 17     A.E.K. Athens HC (GRE)
Strahm Marco (SUI) 17     BSV Bern (SUI)
Travar Strahinja (SRB) 17     HC Vogosca Poljine Hills (BIH)
30. Bruna Michal (CZE) 16     HCB Karvina (CZE)
Nedoma Miroslav (CZE) 16     HCB Karvina (CZE)
32. Aalberg Adrian (NOR) 15     Drammen HK (NOR)
Berg Andreas (SWE) 15     Alingsas HK (SWE)
Bilov-Olsen Trym (NOR) 15     Halden Topphandball (NOR)
Gal Amit Yehuda (ISR) 15     AS SGS Ramhat Hashron (ISR)
Jakobsen Lars (DEN) 15     A.E.K. Athens HC (GRE)
Jonsson Agnar Smari (ISL) 15     Valur (ISL)
Lindberg Samuel (SWE) 15     Alingsas HK (SWE)
Örnek Gökhan (TUR) 15     Beykoz BLD SK (TUR)
Shkalim Daniel (ISR) 15     AS SGS Ramhat Hashron (ISR)
Talas Elemer Huba (ROU) 15     AHC Potaissa Turda (ROU)
Turaev Pavel (RUS) 15     HC Neva SPb (RUS)
Vrazalica Eldin (SRB) 15     AM Madeira Andebol SAD (POR)
44. Dragas Milos (SRB) 14     AHC Potaissa Turda (ROU)
Emelyanenko Nikolay (RUS) 14     HC Neva SPb (RUS)
Hansen Espen Lie (NOR) 14     Drammen HK (NOR)
Juozaitis Vilius (LTU) 14     Kauno Azuolas-KTU Kaunas (LTU)
Jurdzs Aivis (LAT) 14     ZRHK TENAX Dobele (LAT)
Kuretkov Maksim (RUS) 14     HC Victor (RUS)
Misaildis Fotios (GRE) 14     P.A.S. Aeropos Edessas (GRE)
click on the buttons for more information, click on the players and the club names to go to the their pages
CONTACT FORM