«aug 2019»
MOTUWETHFRSASU
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
«sep 2019»
MOTUWETHFRSASU
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
«oct 2019»
MOTUWETHFRSASU
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
«nov 2019»
MOTUWETHFRSASU
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
«dec 2019»
MOTUWETHFRSASU
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
«jan 2020»
MOTUWETHFRSASU
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
«feb 2020»
MOTUWETHFRSASU
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
«mar 2020»
MOTUWETHFRSASU
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
«apr 2020»
MOTUWETHFRSASU
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
«may 2020»
MOTUWETHFRSASU
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
«jun 2020»
MOTUWETHFRSASU
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
6789101112
«jul 2020»
MOTUWETHFRSASU
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
AlbaniaAndorraArmeniaAustriaAzerbaijanBelgiumBosnia HerzegovinaBelarusBulgariaCroatiaCyprusCzech RepublicDenmarkSpainEstoniaFaroe IslandsFinlandFranceGreat BritainGeorgiaGermanyGreeceHungaryIrelandIcelandIsraelItalyKosovoLatviaLiechtensteinLithuaniaLuxembourgMoldovaNorth MacedoniaMaltaMontenegroMonacoNetherlandsNorwayPolandPortugalRomaniaRussiaSloveniaSerbiaSwitzerlandSlovakiaSwedenTurkeyUkraine
 
EnglandScotland
Other EHF Sites 
2010/11 Women's EHF Cup
«Go back Competition Pages ▼
TOP 50 SCORERS
1. Kristiansen Kristina (DEN) 71     Team Tvis Holstebro (DEN)
Osterballe-Norgaard Ann Grete (DEN) 71     Team Tvis Holstebro (DEN)
3. Abbingh Lois (NED) 60     VfL Oldenburg (GER)
4. Gravholt Mette Bjorholm (DEN) 59     Team Tvis Holstebro (DEN)
5. Groot Cornelia Nycke (NED) 54     Team Tvis Holstebro (DEN)
6. Moldovan Ada Emilia (ROU) 50     H.C. "Dunarea" Braila (ROU)
7. Cuadrado Dehesa Veronica Maria (ESP) 48     BM. Mar Sagunto (ESP)
Geschke Angie Birgit (GER) 48     VfL Oldenburg (GER)
9. Torstensson Linnea (SWE) 47     FC Midtjylland Handball (DEN)
10. Davydenko Ekaterina (RUS) 44     Lada (RUS)
11. Redei-Soos Viktoria (HUN) 40     SYMA-Vac (HUN)
12. Jakubisova Lydia (SVK) 39     VfL Oldenburg (GER)
13. Visser Maura (NED) 37     KIF Vejen (DEN)
14. Kethorn Wiebke (GER) 36     VfL Oldenburg (GER)
Nostvold Tonje (NOR) 36     FC Midtjylland Handball (DEN)
Smirnova Svetlana (RUS) 36     HC "Kuban" Krasnodar (RUS)
17. Mangue Gonzales Marta (ESP) 35     Team Esbjerg (DEN)
Skuladottir Hrafnhildur (ISL) 35     Valur (ISL)
Tsvirinko Oxana (RUS) 35     HC "Kuban" Krasnodar (RUS)
20. Tóth Tímea (HUN) 34     SYMA-Vac (HUN)
Van der Heijden Laura (NED) 34     VfL Oldenburg (GER)
22. Burgaard Louise Katharina (DEN) 32     KIF Vejen (DEN)
Chernoivanenko Olga (RUS) 32     Lada (RUS)
Dalgaard-Hansen Malene Abildtrup (DEN) 32     FC Midtjylland Handball (DEN)
Möller Laerke Winther (DEN) 32     FC Midtjylland Handball (DEN)
26. Uhrakova Lucia (SVK) 31     SYMA-Vac (HUN)
27. Abdoelhafiezkhan Kim (NED) 30     T+A/VOC Amsterdam (NED)
Brot Adina (ROU) 30     H.C. "Dunarea" Braila (ROU)
29. Irman Neli (SLO) 29     RK Olimpija (SLO)
Klivinyi Kinga (HUN) 29     SYMA-Vac (HUN)
Pedersen Lisette Zeigermann (DEN) 29     Team Tvis Holstebro (DEN)
Seabra Ana (POR) 29     Gil Eanes/Lagos dos Descobrimentos (POR)
33. Jörgensen Line Anna (DEN) 27     FC Midtjylland Handball (DEN)
34. Birke Kim (GER) 26     VfL Oldenburg (GER)
Christensen Mette Chemnitz (DEN) 26     Team Tvis Holstebro (DEN)
Stuparicova Dagmara (SVK) 26     Team Esbjerg (DEN)
Tapai Szabina (HUN) 26     SYMA-Vac (HUN)
Zhilinskayte Viktoriya (RUS) 26     Lada (RUS)
39. Alstad Ida (NOR) 25     Byasen (NOR)
Kis-Máténe Kirsner Erika (HUN) 25     SYMA-Vac (HUN)
Rodriguez Cubero Sonia (ESP) 25     C.Le.Ba-Leon Balonmano (ESP)
Toskovic Jasna (MNE) 25     HC Naisa-Nis (SRB)
43. Damnjanovic Sanja (SRB) 24     RK Zajecar (SRB)
Ilina Ekaterina (RUS) 24     HC "Kuban" Krasnodar (RUS)
Temes Bernadett (HUN) 24     SYMA-Vac (HUN)
46. Franca da Silva Fernanda (BRA) 23     BM. Mar Sagunto (ESP)
Rodrigues Ana Paula (BRA) 23     BM. Elda Prestigio (ESP)
Smirnova Irina (RUS) 23     HC "Kuban" Krasnodar (RUS)
49. Adespii Molnar Andreea (ROU) 22     H.C. "Dunarea" Braila (ROU)
Cavaleiro Fachinello Deonise (BRA) 22     H.A.C. Handball (FRA)
click on the buttons for more information, click on the players and the club names to go to the their pages
CONTACT FORM